Przyszłość klocków hamulcowych


Układ hamulcowy / czwartek, Grudzień 21st, 2017

Dzisiejszy materiał chciałbym poświęcić tematowi związanemu – jak będą wyglądać w niedalekiej przyszłości klocki hamulcowe. Temat jest dosyć rozległy, dlatego ja raczej skupię się na jednej z firm, która opracowała nowe rozwiązanie – chodzi o markę Delphi. Producent ten jest uważany za jednego z popularniejszych marek na rynku i okazuje się że w niedalekiej przyszłości firma ta, ma zamiar wypuścić w większej ilości, klocki hamulcowe które będą, posiadać ograniczoną ilość miedzi – 0,5%. Tym samym, firma może wyprzedzić pozostałe marki w tym segmencie. Nowe mieszanki, mają zaoferować większe bezpieczeństwo oraz zapewnić stabilizację i optymalizację naszego hamowania a sam asortyment tych klocków ma obejmować aż 95% krajów europejskich oraz azjatyckich.

Trochę teorii

Jak się można domyślić, miedź jest podstawowym składnikiem, który ma za zadanie, zwiększać wydajność hamowania, tym samym można dojść do wniosku, że nie jest łatwo go zamienić na coś innego. Dlatego firma z Delphi poszła dalej w tym kierunku i opracowała nową formę materiałów ściernych, które są pozbawione takowej miedzi. Tym samym zwiększając stabilizację hamowania, nawet o ponad 30%.

Oczywiście, nowy asortyment tego typu, może dać szansę rozwoju, nie tylko samej firmie ale też pobliskim warsztatom mechanicznym. Z kolei zakładom, które zajmują się bezpośrednią produkcją, możliwość dostarczenia, przede wszystkim przyjaznych dla środowiska nowych elementów. Chciałoby się powiedzieć że, ,,przyszłość to dziś”.

Oczywiście, takowe klocki muszą spełniać odpowiednie wymagania produktu – jakości pod względem wydajnościowym ale także pod względem emisji samego hałasu. Ponadto, staranność wyprodukowania tych elementów, spowoduje to, że klienci będą mieć pewność, że klocki hamulcowe tej firmy, będą mieć taką samą jakość, jakie są oferowane przez inne firmy.

Z czego składają się takowe klocki

Skład klocków hamulcowych, będzie charakteryzował się 20 rodzajami mieszanek oraz użyciem specjalnych płytek nośnych, które będą odpowiadać za jakość, dając przy tym, satysfakcję dla kierowcy. Ponadto, klocki tego typu, pozbawione miedzi mają również zapobiec redukcji hałasu o czym wspomniałem już wcześniej. A ich głównym zadaniem jest odpowiednie odprowadzanie ciepła – co też, jest bardzo ważnym czynnikiem, jeżeli chodzi o nasze samochody. Warto tutaj także napomknąć, że klocki filmy Delphi posiadają odpowiednie fazowanie oraz przepustowe płytki nośne, wszystko po to, aby zwiększyć siłę hamowania, dając odpowiedni komfort dla kierowcy.

Oczywiście wszystkie te prognozy, będziemy mogli dopiero zrealizować, gdy wejdą na dobre w życie. Jednak musimy wziąć pod uwagę to, że każda firma chce się rozwijać, tym samym nasze samochody, będą rozwijać się wraz z technologią, która obejmuje części zamienne. A więc, czy chcemy czy nie, przeskok technologiczny jest nieodwołalny.

Produkcja klocków nieposiadających miedzi w swojej budowie, już weszła do produkcji, jednak jeszcze nie spopularyzowała rynku. Jak donoszą wyniki statystyczne, obecni klienci sobie chwalą obecne rozwiązanie. A to z kolei, dobrze rokuje nie tylko dla firmy, ale dla producentów pozostałych elementów. Kto wie, czy w niedalekiej przyszłości nasze samochody nie będą posiadać takowych części już w standardzie. Rozwiązanie to, na pewno jest bezpieczne dla naszego środowiska, tym samym, utrzymuje ekologię w prawidłowym położenie. Ponadto, skuteczność i bezawaryjność tych klocków, jest na naprawdę wysokim poziomie.

Czy warto wymieniać zwykłe klocki hamulcowe na klocki tego typu?

Tutaj temat może być troszkę sporem, bo jeżeli nie wiadomo o co chodzi to przeważnie chodzi o pieniądze. Takowe klocki są naprawdę rewelacyjne i sam mogę je polecić z czystym sumieniem, jednak wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Jak wiadomo, wszystkie nowości muszę troszkę kosztować. Dlatego – miejmy to na uwadze. Ponadto serwisowanie oraz przeglądy takowych części także muszą być regularne.

Podsumowując

Kończąc dzisiejszy materiał, należy podsumować wszystkie informacje które podałem. Firma Delphi jest na pewno jedną z innowacyjnych marek, która wprowadza nowości – i dobrze, to się chwalić. Jednak z drugiej strony na dzisiejszy moment, chyba nie wszyscy jesteśmy gotowi na przeskok innowacyjny. Tym bardziej, jeżeli posiadamy jeszcze starsze samochody, ale w przyszłości kto wie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *